absence předškoláků - Motýlci

Vytvořeno: středa 16. září 2020 11:32 Aktualizováno: středa 16. září 2020 11:32
Napsal Mgr. Helena Skutková

Milí rodiče našich nejstarších dětí, které po prázdninách mají nastoupit do první třídy,

v případě, že Vaše dítě nebude přítomno ve školce - ať už z jakéhokoliv důvodu, nemoc, rodinný výlet, toto je NUTNO zdůvodnit na omluvném listu u p.učitelky oproti podpisu. Každý rodič si uvedené hlídá u svého dítěte !!!

Pokud dítě chybí ve školce delší dobu, na Váš e-mail posíláme to, co s dětmi je třeba doma probrat, vysvětlit, udělat, a to za dané téma. Prosíme o zpětnou vazbu (např. fotografie na prac.mail). Jedná se o tzv. distanční předškolní vzdělávání, které je povinné.

Děkujeme Vám za spolupráci.

Od čtvrtka 10.9.2020 do odvolání

Vytvořeno: středa 9. září 2020 13:34 Aktualizováno: středa 9. září 2020 13:34

Vážení rodiče,

při příchodu a vstupu do mateřské školy mají rodiče roušky, a to po celou dobu pobytu a pohybu v mateřské škole.

Do mateřské školy je zakázán vstup osobám s příznaky infekce dýchacích cest, včetně dětí. Pedagog, který děti přebírá ve dveřích šatny a třídy (rodič nevstupuje do třídy), má po celou dobu komunikace ochranný štít.

Samotné uvedení dítěte do třídy omezte na co nejkratší dobu.

Veškeré osobní informace a požadavky vyřizujte mailem či telefonicky.

Ve třídě roušky děti ani pedagogové nemají.

Při odpoledním rozcházení dětí platí stejné nařízení jako při ranním scházení.

Rodič se hlásí zvonkem na svou třídu u vstupních dveří mateřské školy. Opět je nutné mít ochrannou roušku.

Děkujeme za spolupráci

výpomoc

Vytvořeno: úterý 8. září 2020 16:13 Aktualizováno: úterý 8. září 2020 16:13
Napsal Mgr. Helena Skutková

Milí rodiče, pěkně Vás prosíme o přinesení různých velikostí krabic, dále také různých přírodnin - žaludy, šišky aj., vylisované listy různých barev, větvičky apod., a to co nejdříve :-)

Naše školka bude mít v měsíci říjnu výstavku v Regionální knihovně v Karviné . Pokud i Vy byste se chtěli zapojit se svým dítětem doma, budeme moc rádi, když svůj výrobek přinesete do školky, a to do 25.9.

Předem děkujeme!

Lucajdy tvoření: Přírodniny

fotečky na fcb

Vytvořeno: pondělí 7. září 2020 8:37 Aktualizováno: pondělí 7. září 2020 8:54

Milí rodiče,

založily jsme na fcb skupinu, kde budeme vkládat fotky vašich dětí pro lepší představu o aktivitách v mateřské škole.

Skupiny ,,MŠ Dolany - Motýlci" , i ,,MŠ Dolany - Housenečky" jsou uzavřené skupiny, tudíž se nikdo cizí do skupiny nedostane.

Žádosti o přijetí schvalujeme pouze zákonným zástupcům.

Na závěr prosíme maminky, tatínky, aby nás zde nekontaktovali do zpráv. Tato skupina slouží pouze pro fotky vašich dětí ve školce. Důležité informace prosím řešte jako doposud telefonicky či osobně s paní učitelkami. Je nuné sledovat stránky školky a nástěnku ve své třídě.

Připomínky či jiné dotazy prosím směřujte na nás osobně. Věříme, se Vám všechny fotečky budou líbit a že si uděláte lepší představu o činnostech a chodu ve školičce.

Děkujeme všem :-)

POKRAČOVÁNÍ V PROJEKTU

Vytvořeno: úterý 15. říjen 2019 6:57 Aktualizováno: středa 26. srpen 2020 14:06
Napsal Mgr. Helena Skutková

Naše mateřská škola je i tento školní rok zapojena do projektu Celé Česko čte dětem.

Těšíme se, kdo nás v rámci této akce navštíví a přinese si pohádkovou knihu dle svého uvážení, když návštěva je pro děti zážitkem.

Podpora čtenářské pregramotnosti je v naší mateřské škole významnou součástí vzdělávacího programu, proto děkujeme všem, kteří se do naší akce zapojili a nově zapojí (po domluvě s p.uč.) a podpoří tak zájem dětí o báječný svět knih a čtení.

Těšíme se na Vás